Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Elbląscy policjanci przygotowali dla mieszkańców Elbląga upominki.

Policja w Elblągu. Akcja Murem za polskim mundurem

Jednym z gadżetów jest odblask. Mimo niewielkich rozmiarów, może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Nawet najmniejszy element odblaskowy zwiększa widoczność pieszego na drodze do około 150 metrów, co skutkuje tym, że kierowca ma więcej czasu na odpowiednią do warunków reakcję.

Drugim upominkiem jest kieszonkowy kalendarzyk w formie karty, na odwrocie której policjanci przypominają o tym, jak nie paść ofiarą oszustwa. 

Trzecim gadżetem jest magnes na tylną klapę samochodu z napisem: #MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM i biało-czerwoną flagą.

- Napis w formie przyczepianego na samochód magnesu nie określa formacji. Jest to celowe - podkreśla nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Pamiętajmy, że choć zarówno policja, Straż Graniczna czy Wojsko Polskie mają różne zadania do zrealizowania, to wszystkim przyświeca teraz jeden cel - stać na straży bezpieczeństwa obywateli naszego kraju.

Odblaski, kalendarze i magnesy trafią do elblążan za pośrednictwem policjantów elbląskiej drogówki, podczas przeprowadzanych kontroli drogowych.

Elblag.wyborcza.pl
PRZEJDŹ DO SERWISU
Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.