W odpowiedzi na słowa senatora Jerzego Wcisły TVP przedstawiła statystyki - z kanału przez Mierzeję Wiślaną skorzystało już niemal 1800 jednostek. Zapomniano dodać, że do Elbląga nie dotarła żadna jednostka transportowa.

15 września senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisła zorganizował konferencję prasową z okazji rocznicy "niedokończenia przekopu Mierzei Wiślanej". 

– 17 września ubiegłego roku PiS i rząd zorganizowali huczne otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną. Otwarcie rozpoczęło się na mierzei, gdzie przyjechali prezydent Polski, premier Polski, prezes Jarosław Kaczyński, kilkuset gości. Przemawiali, chwalili tę inwestycję. Nawet statek wjechał na Zalew Wiślany. 100 m i wypłynął, bo dalej nie mógł dopłynąć – przypomniał senator Wcisła. – Dzisiaj, rok po tym wydarzeniu, nadal nie można nigdzie kanałem przez mierzeję dopłynąć, on się do niczego nie nadaje. Można wpłynąć i wypłynąć na Zalew Wiślany. Kanał, który był przewidywany jako połączenie portu w Elblągu z morzem, nie funkcjonuje.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Przekop jest bo tak chciał Kaczyński. A że nie spełnia on swojej podstawowej funkcji to już inna sprawa. Dla rządzących ważne jest spełnienie zachcianki ?zbawcy narodu?, nawet za nie bagatelną kwotę 2 miliardów. Ten kał przejdzie do historii jak car puszka.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Szczujnia z g?.. zrobic schabowy . Ale nikt rozsądny tego nie jest w stanie przełknąć ,bo smierdzi
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Jak w komedii MIŚ (dziś to film szkoleniowy tępych piss-dzielców) nie nie pyta PO CO ŚLUZA gdy na Bałtyku nie ma pływów, a zgodnie z zasadą naczyń połączonych Zalew łączy się z morzem Cieśniną Pilawską? Wystarczyły by wrota (niewielki prąd nie przeszkadza w żegludze)
  już oceniałe(a)ś
  2
  0