Więcej
  Komentarze
  Ten kanał jest budowany po to żeby nazywał się kaczyński tak jak tamten Sueski.
  @j23
  Może nazwą go `Kanał Suski'... tak dla zmyły. Może jakiś tankowiec się nabierze:).
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @j10000
  Tak właśnie powinni zrobi!
  Jak opłaty za przejazd będą ciut mniejsze niż za Sueski to się może udać...
  Taka metoda na Chińczyka.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @j23
  Rozumu zabrakło czy też jest już najwyższy czas na wizytę u psychiatry?
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  Natura 2000 przekształcona na Wtopa 2 mld
  już oceniałe(a)ś
  11
  3
  To nie jest "sztandarowa inwestycja PiS". Za ustawą w tej sprawie głosowali wszyscy posłowie - w tym PO - z wyjątkiem posłów Lewicy.
  Nie lubię, gdy ktoś próbuje mi wmawiać brednie.
  Nie znoszę kaczych faszystów ale sed magis amica veritas. Nie manipulujcie, kuźwa!
  @willie1950
  Doczytałeś do ostatniego zdania? Nie tylko PiS popierał tę inwestycję, ale tylko PiS wyniósł ją na sztandary - na pohybel Putinowi. Ale to, że kanał posłuży głównie do transportu rosyjskiego węgla do Polski, już PiS-u nie interesuje.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @willie1950
  Za ustawą o przekopie mierzei głosował m.in. Rafał Trzaskowski ale później zmienił stanowisko w tej sprawie na przeciwnika przekopu. Domagał się zatrzymania przekopu Mierzei Wiślanej, jako projektu rujnującego środowisko, a także wetowania innych projektów szkodliwie ingerujących w środowisko naturalne.

  Prezydent Warszawy zwrócił się z prośbą do rządzących o zatrzymanie trzech projektów: Polskiej Fundacji Narodowej, budowy CPK i przekopu Mierzei Wiślanej. Jak zaznacza Rafał Trzaskowski, środki z tych inwestycji mogłyby być przekazane na walkę z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

  Ponadto 2 posłów PO głosowało przeciwko ustawie.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  W 1237 r. podczas krucjaty Henryka Miśnieńskiego został założony Elbląg (Elbing) przy ujściu uwczesnej Wisły do Bałtyku -Mierzeja Wiślana nie była wtedy zamknięta jak dziś i nie odcinała Elbląga od moża. Elbląg do czasu zajęcia Pomorza Gdańskiego był największym portem Zakonu Niemieckiego na Bałtyku.
  Zamknięcie Cieśniny Puławskiej w1945r. zdegradował o Elbląg jako port. Po 1945r Elbląg jako powiat Województwa Gdańskiego był podmiotem 2-3 kategorii - dostarczał cegły z rozbiórki Starówki i uniemożliwiono zarówno odbudowę Starego Miasta jak i infrastuktury portowej czy stoczniowej . Po reformie administracyjnej i likwidacji Województwa Elbląskiego skutecznie zmieniono możliwości (w zasadzie uniemożliwiono) przewóz towarowy barkami przez Rybinę do Gdańska. Gdyby nie to, nie było by potrzeby powrotu do idei przekopu Mierzei. PiS po prostu wykorzystał sobiepaństwo włodarzy Gdańska. W Elblągu 100%mieszkańców popiera przekop. I nie jest to odwet za Starówkę czy wstawanie a kolan lecz próba naprawy upadającego (po reformie) miasta.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Z całym szacunkiem do Wyborczej, robienie fotoreportażu dokumentującego postęp prac ale opatrywanie go swoją narracją nie przystoi poważnemu medium. Wybierzcie jedno z dwóch.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Cytat: "Wbrew obiegowym opiniom, przekop Mierzei Wiślanej nie jest pomysłem rządu PiS."

  Oczywiście, teraz gdy budowa przekopu zmierza zgodnie z planem do ukończenia, politycy PO i opozycji będą chcieli pokazać swój udział i zasługi w budowie przekopu, ale fakty są takie, że PO politycy opozycji cały czas krytykowali budowę przekopu i robili wszystko, żeby tego typu inwestycja nie powstała.
  @arawin321
  Andrzeju Wojtyczko - łżesz!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @arawin321
  Zebrane przez forumowicza "pauleycz":

  Może to nudne ale skoro ta szuja znowu wypłynęła w komentarzach, warto przypomnieć wybrane przykłady klasycznych kłamstw i manipulacji arawina321:

  - bezpodstawnie kwestionuje fachowość specjalistów ICM którzy wytknęli Morawieckiemu kłamstwa związane z wpływem demonstracji na ilość zakażeń COVID-19
  - kłamał, że piosenka Kazika nie została poddana cenzurze na LP Trójki, wprost negując istnienie ujawnionego SMSa ówczesnego szefa Trójki do P. Metza
  - pomawiał Marka Niedźwieckiego o manipulacje z utworami na LP3
  - kłamliwie nazywał awarię w kolektorze ścieków w Warszawie "katastrofą" (przed 2012 nieoczyszczone ścieki trafiały w tym samym miejscu do Wisły; rzetelne informacje: swiatwody.wordpress.com)
  - kłamał, jakoby Jan Karski wycofywał się z własnych słów zawartych w swoich raportach słanych do Londynu, a tyczących polskiego antysemityzmu w czasie II. WŚ
  - kłamał w sprawie Karola Chuma twierdząc, że "władze kościelne ustaliły, że osoba o takim nazwisku nie była uczniem seminarium" - władze kościelne się z tego wycofały
  - kłamał, że prokurator kazał przeprowadzić rewizję u Elżbiety Podleśnej (prokuratura zaprzeczyła)
  - wykazując totalny rozwód z rozumem twierdzi, że punktowanie jego bezczelnych kłamstw jest "reklamą jego postów"
  - kłamał, że ONR nie propaguje faszyzmu i nie używa symboli faszystowskich, pomimo potwierdzonego sądownie rasistowskiego rodowodu tzw. krzyża celtyckiego oraz eksponowanych m. in. na marszu w Hajnówce czaszek SS
  - bezpodstawnie twierdził, że opinia prawna profesora Matczaka jest całkowicie niewiarygodna ponieważ jest on zaciekłym politycznym przeciwnikiem PiS
  - kłamał, że o liście pasażerów lotu do Smoleńska decydował T. Arabski - to Kancelaria Prezydenta wystosowała zaproszenia i wysłała listę bezpośrednio do 36. Pułku SLT
  - kłamał, że krzyż celtycki jest zarejestrowanym symbolem NOP (rejestrację cofnął sąd)
  - kłamał, że są utrzymywane kontakty między ZNP a Morawieckim (Morawiecki "nie miał czasu" dla nich od 2018 roku)
  - kłamał, że MEN ma prawo zbierać dane o strajkujących w systemach informacyjnych (do poziomu PESEL; szef UODO jasno powiedział, że MEN nie ma prawa)
  - bezpodstawnie twierdził przy okazji taśm Kaczyńskiego że jeśli "nie ma zawiadomienia do prokuratury to nie ma przestępstwa" (R. Petru je złożył)
  - bezpodstawnie twierdził, że rekomendowanie "zaufanego prawnika" przez szefa KNF do prywatnego banku było "rutynowym działaniem" w celu "lepszej kontroli banku przez KNF"
  - bezpodstawnie twierdził, że próba wymuszenia ze strony Chrzanowskiego była "potajemną rozmową biznesową"
  - kłamał, że premier nie sprawuje nadzoru nad KNF (art. 3 ust. 3 Ustawy o Nadzorze nad Rynkiem Finansowym)
  - bezpodstawnie twierdził, że zarzut dla Chrzanowskiego "przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej i majątkowej" nie świadczy o korupcji
  - bezpodstawnie twierdził, że wjechanie Tomasza S. w ogrodzenie Pałacu Prezydenckiego pod nieobecność Dudy było "zamachem"
  - kłamał, że komisja Berczyńskiego bezsprzecznie wyjaśniła przyczynę katastrofy smoleńskiej
  - regularnie zaprzecza faktycznym przyczynom katastrofy smoleńskiej, ustalonym i udowodnionym przez PKBWL
  - bezpodstawnie zarzucał Birgfellnerowi (pogardliwie nazywając go tylko "Austriakiem") ukrywanie się przed skarbówką ale jednocześnie tłumaczył, że Kaczyński nie ma obowiązku odbierania awiza ws. pozwu Birgfellnera o zapłatę
  - kłamał, że wybory prezydenckie w Austrii zostały zmanipulowane (austriacki odpowiednik TK tego nie potwierdził)
  - bezpodstawnie zestawiał przejście Kałuży do PiS z transferem Kluzik-Rostkowskiej do PO
  - kłamał, że kierowca seicento w Oświęcimiu przyznał się do spowodowania kolizji
  - kłamał, że ma blog czytany przez pół miliona ludzi (nawet Wojtyczko tego nie ma)

  (Poza tym autoerotycznie plusuje własne posty a to już zwyczajny obciach.)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0