Pół roku po otwarciu przekopu Mierzei Wiślanej można zauważyć, że większe jednostki nie korzystają z inwestycji, która kosztowała ok. 2 mld zł. Dziennie przez kanał przepływa średnio pięć statków.

– Nie słuchajcie tych, którzy wyliczają, że zbudowanie kanału to tylko zainwestowane pieniądze. Te pieniądze się zwrócą przez wzrost wartości tej ziemi, rozwój miast, całego województwa warmińsko-mazurskiego, rozwój i wzrost zamożności społeczeństwa w tej części kraju – mówił podczas otwarcia przekopu Mierzei Wiślanej prezydent Andrzej Duda.

Przypomnijmy: 17 września 2022 r. odbyło się huczne otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej, w którym oprócz polityków i gwiazd na scenach brało udział wielu widzów. Z tej okazji na miejscu zorganizowano koncerty – przybyli na Zalew Wiślany widzowie mogli wysłuchać m.in. gwiazdy wieczoru Cleo. Dodatkowo w Elblągu odbyło się drugi wydarzenie muzyczne, a elblążanie mogli liczyć na takie gwiazdy jak: Piotr Cugowski, Kasia Moś, Katarzyna Cerekwicka, Marek Piekarczyk i Ryszard Rynkowski.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wszędzie tam, gdzie postawił swoje krzywe łapy kaczor ze szpadlem, wszystko zamiera.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0